tel. 41 377 65 65
recepcja@basenymineralne.pl

Należące do sieci Malinowe Hotele, jedyne w Polsce gorące Baseny Mineralne z leczniczą wodą siarczkową! Przyjedź po zdrowie i relaks!

Galeria    REZERWACJA ONLINE

Wiosna z Basenami Mineralnymi

Drukuj
20.03.2023

Rehabilitacja z Basenami Mineralnymi

Zabiegi rehabilitacyjne w Centrum Zdrowia świadczymy w oparciu o najnowocześniejsze urządzenia firmy Zimmer i BTL oraz przy wykorzystaniu naturalnych surowców zawierających substancje lecznicze o najwyższych stężeniach.

Zabiegi z zakresu balneologii dostępne w Centrum Zdrowia dzięki wykorzystaniu najsilniejszych wód leczniczych solnakowo – siarczkowych ze źródła Malina zapewniają skuteczne uzupełnianie niedoborów substancji mineralnych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz szybki powrót do zdrowia. Niedobory siarki w organizmie objawiają się wypadaniem włosów, bladością skóry, chronicznym zmęczeniem, pojawianiem się łuszczycy, problemami ze stawami i kręgosłupem oraz objawami niepokoju.
Terapia w leczniczych wodach solankowo – siarczkowych wspomaga leczenie chorób metabolicznych takich jak cukrzyca, dna moczanowa oraz dolegliwości skórne, dolegliwości krążeniowo – oddechowe, dolegliwości stawowe w tym schorzenia zwyrodnieniowe dużych stawów i kręgosłupa oraz korzystnie wpływa na regeneracje układu nerwowego.
Dostępna w Basenach Mineralnych rehabilitacja z wykorzystaniem surowców pochodzenia naturalnego jest skuteczna, komfortowa, najbliższa człowiekowi, bez chemii i skutków ubocznych, kompleksowa oraz korzystna dla całego organizmu.

Fizykoterapia wykorzystuje w leczeniu energię powodującą zwiększenie ukrwienia okolic ciała zajętych zmianami chorobowymi co powoduje lepsze zaopatrzenie w substancje odżywcze i tlen oraz przyśpiesza procesy odbioru na poziomie komórkowym szkodliwych substancji powstających w wyniku przemiany materii.

Kinezyterapia czyli leczenie ruchem, mająca wieloletnie tradycje w rehabilitacji daje efekty w postaci  przywrócenia prawidłowego zakresu ruchu oraz prawidłowej postawy ciała. Zestaw ćwiczeń wykonywanych pod nadzorem wysoko wykwalifikowanych terapeutów w sali kinezyterapii oraz ćwiczenia w basenie z ciepłą wodą mineralizowaną zapewniają szybki powrót do sprawności naszego ciała.Masaże lecznicze oraz relaksacyjne skutecznie odprężają i likwidują niepożądane napięcie mięśniowe.

Uzupełnieniem zabiegów rehabilitacyjnych jest strefa wypoczynkowa, strefa aktywności Cardio, fitness i siłownia oraz walory przyrodnicze klimatycznego kurortu jakim jest Solec-Zdrój.
Zabiegi fizykoterapii, kąpiele w wodach solankowo – siarczkowych, masaże lecznicze i relaksacyjne, zajęcia kinezyterapii oraz relaks w basenach z ciepłą wodą mineralną oraz sauny dostępne są przez  7 dni w tygodniu.

Baseny  Mineralne Solec –Zdrój to szybki  powrót do zdrowia!

 

Regeneracja z Basenami Mineralnymi

Okresy naszego życia składają się z przejściowych problemów zdrowotnych spowodowanych aktywnością codziennego życia, przemęczeniem, wypadkami, chorobami czy porami roku. Podstawowymi objawami są przemęczenie, apatia, ograniczenia w codziennym funkcjonowaniu w pracy i w życiu rodzinnym, stany bólowe i niepokój.
Podstawowym sposobem na powrót do zdrowia, do aktywności, do radości z życia rodzinnego oraz satysfakcji z wykonywanych obowiązków w pracy jest kompleksowa regeneracja dla naszego ciała oraz naszej psychiki. Czasowe odcięcie się od czynników, które doprowadziły nas do niekorzystnego stanu zdrowia, zmiana otoczenia oraz pomoc wykwalifikowanej kadry terapeutów, lekarzy, trenerów pozwala na powrót do pełnej sprawności i radości z życia w krótkim czasie.
Baseny Mineralne  Solec-Zdrój to kompleksowa oferta składająca się z zabiegów fizykoterapeutycznych, balneologicznych, masaży, kinezyterapii, kąpieli w basenach z wodą mineralną, kąpieli w saunach oraz uroków klimatycznego kurortu jakim jest Solec-Zdrój.Zabiegi, baseny z wodą leczniczą solankowo-siarczkową, sauny dostępne 7 dni w tygodniu.

Rekreacja z Basenami Mineralnymi

Sprawność naszego ciała wymaga ciągłego zaangażowania by ją utrzymywać na wysokim poziomie przez wiele lat naszego funkcjonowania w życiu zawodowym jak również rodzinnym.
Rekreacja, czyli aktywność fizyczna i umysłowa podejmowana po za codziennymi obowiązkami zawodowymi w pracy lub w życiu rodzinnym, powinna dać nam  pozytywne efekty w postaci rozwoju osobistego, wypoczynku, rozrywki, utrzymaniu więzi społecznych i rodzinnych. Można postawić tezę, że rekreacja to człowiek szczęśliwy, zdrowy, aktywny w pracy i w domu.
Obiekt  Baseny Mineralne Solec Zdrój to miejsce w którym można uprawiać rekreację w formie aktywnej poprzez ruch oraz rekreację bierną. Rekreacja aktywna to wszelkie formy aktywności w wodzie mineralnej, gdzie dodatkowym efektem jest suplementacja niezbędnych substancji mineralnych poprzez pływanie, zajęcia aqua fitness czy zajęcia rehabilitacji ruchowej poprawiające stan zdrowia. Rekreacja bierna nie wymagająca wysiłku fizycznego, jednak przebywanie w wodzie mineralnej, która w wyniku zmiany ciśnienia, ruchu w przypadku hydromasaży wodno – powietrznych oddziałuje na nasz organizm zmniejszając napięcie mięśniowe, relaksując i odprężając. Rekreacja bierna to również kąpiele w saunie fińskiej z wysoką temperaturą dochodzącą do 100°C i niską wilgotnością, w saunie BIO z aromaterapią oraz łaźni parowej z wilgotnością dochodzącą do 100 %.

Baseny Mineralne oferują także rekreację ruchową na Sali gimnastycznej wyposażonej w urządzenia do zajęć cordio, fitness oraz ćwiczeń siłowych pod opieką wykwalifikowanych trenerów, dla których praca i pomoc osobom ćwiczącym jest pasją.
Uzupełnieniem oferty Basenów Mineralnych jest aktywność ruchowa na świeżym powietrzy w klimatycznym kurorcie jakim jest Solec-Zdrój z największą ilością dni słonecznych oraz przygotowaną infrastrukturą w postaci ścieżek spacerowych, tras rowerowych, zewnętrznych siłowni jak również zalewu.
Systematycznie korzystanie z oferty rekreacyjnej Basenów Mineralnych daje możliwość szybkiej regeneracji psycho – fizycznej i szybkiego powrotu do naszych codziennych obowiązków.

Baseny Mineralne Solec-Zdrój czynne 7 dni w tygodniu!

Informacja i rezerwacja: 41 377 65 65Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o leczeniu uzdrowiskowym, atrakcjach regionu i promocjach Basenów Mineralnych zapisz się do naszego newslettera.


Klikając "Wyślij" zgadzasz się z następującą treścią: "Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. nr 144, poz. 1204, z późn. zm.)"

BASENY MINERALNE
SOLEC-ZDRÓJ

ul. Partyzantów 18, 28-131 Solec-Zdrój
woj. świętokrzyskie
tel. +48 41 377 65 65
recepcja@basenymineralne.pl

Znadź nas na

facebook icon Trip Advisor Icon