tel. 41 377 65 55
centrumzdrowia@basenymineralne.pl

Nowocześnie wyposażone Centrum Zdrowia zapewnia skuteczną rehabilitację i profilaktykę zdrowia.

Galeria

KRIOTERAPIA, BODY DETOX, SIS

Drukuj
23.02.2024

SIS

PROMOCJA NA SIS!!! Za 3 i więcej zabiegów SIS cena 80,00 zł za zabieg.

SIS - Super Indukcyjna Stymulacja za pomocą pola elektromagnetycznego o wysokiej intensywności by skutecznie redukować dolegliwości bólowe oraz przywracać sprawność ruchową po urazie, zabiegu operacyjnym czy po przebytym udarze. 

Wskazania:
- Zwalczanie bólu w stanach ostrych i przewlekłych 
- Złamania 
- Zespół cieśni nadgarstka 
- Zespół bolesnego barku
- Łokieć golfisty 
- Kolano skoczka 
- Zmiany zwyrodnieniowe stawów 
- Spastyczność mięśniowa 
- Schorzenia ścięgien 
- Powikłania oddechowe po przebytym covid -19 
- Nietrzymanie moczu 

Główne efekty to redukcja bólu, stymulacja mięśni i nerwów, pobudzenie procesów gojenia ran i złamań. 

Informacja i rezerwacja codziennie od 8.00 do 16.30
tel. 41 377 65 55

KRIOTERAPIA MIEJSCOWA

Krioterapia miejscowa polega na wykonywaniu nawiewu schłodzonych gazów (ciekłego azotu). Fizjoterapeuta, wykonując okrężne ruchy, omiata mroźnym powietrzem obszary poddawane zabiegowi. Jednorazowy zabieg trwa najczęściej od kilkudziesięciu sekund do 30 minut. Krioterapia miejscowa wykazuje szerokie spektrum zastosowań.

Zabiegi pozwalają na: obniżenie temperatury tkanek organizmu, nasilenie procesów przemiany materii, zmniejszenie dolegliwości bólowych, zahamowanie procesów zapalnych, zmiany napięcia mięśni.

Krioterapia miejscowa polecana jest pacjentom borykającym się z: ostrymi i przewlekłymi chorobami stawów i chrząstek stawowych, stanami zapalnymi tkanek miękkich (np. zapaleniem ścięgien), zespołem bólowym kręgosłupa, stanami pourazowymi, zmianami przeciążeniowymi narządu ruchu, chorobami neurologicznymi (np. chorobą Parkinsona, zapaleniem rogów przednich rdzenia kręgowego, rozsianym zapaleniem mózgu).

Efekty działania: Krioterapia miejscowa wykazuje silne działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz przeciwobrzękowe. Zabiegi dają natychmiastową poprawę i przyczyniają się do łagodzenia dolegliwości.

Informacja i rezerwacja codziennie od 8.00 do 16.30

tel. 41 377 65 55

KRIOSAUNA

Jednoosobowa kabina służąca do przeprowadzania zabiegów krioterapii. Seans w kabinie polega na krótkotrwałym przebywaniu w bardzo niskiej temperaturze, wynoszące od -120°C. do -160°C. Podnoszona platforma umożliwia dopasowywanie urządzenia do każdego wzrostu tak, aby ciało było zanurzone w krioterapii do ramion, a głowa wystawała ponad warstwę zimnego azotu . W ten sposób pacjent oddycha powietrzem atmosferycznym znajdującym się w pomieszczeniu zabiegowym.

Przez cały czas trwania zabiegu pacjent utrzymuje kontakt wzrokowy z obsługą, co jest szczególnie ważne u osób cierpiących na klaustrofobię. Zabiegi w kriosaunie powinny być zakończone ćwiczeniami fizycznymi. Połączenie tych dwóch elementów daje znakomite rezultaty.

Wskazania: reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, łuszczycowe zapalenie stawów, zmiany zwyrodnieniowe, dyskopatie, lumbago, rwa kulszowa, neuralgie nerwów obwodowych, stwardnienie rozsiane, złamanie, stawy po zabiegach na narządach ruchu, choroby tkanek okołostawowych, ścięgien, więzadeł, osteoporoza, otyłość, zespół Sudecka, cellulitis.
Informacje i rezerwacja codziennie od 8.00 do 16.30
tel. 41 377 65 55 

BODY DETOX

Detoksykacja organizmu odbywa się za pomocą specjalnie skonstruowanego urządzenia, które pozwala na nieinwazyjny i skuteczny detoks na poziomie komórkowym.

Działanie sprzętu polega na produkowaniu zmodulowanego prądu o zmiennej biegunowości, co doprowadza do jonizacji wody. Zanurzenie w niej stóp pozwala na przeniknięcie przez pory skóry (na stopach jest ich ok. 2000) jonów odpowiadających za przywrócenie równowagi. W efekcie dochodzi do pobudzenia komórek, co skutkuje intensywnym wydzielaniem toksyn. Pozbywanie się zbędnych i szkodliwych substancji może następować nawet jeszcze przez kilka tygodni.

Zabieg Body detox przynosi szybką i widoczną poprawę ogólnej kondycji organizmu. Znika zmęczenie i osłabienie, poprawia się wygląd włosów i cery, zmniejsza się widoczność cellulitu. Poprawia się funkcjonowanie wielu narządów, szczególnie wątroby, która w przypadku nadmiaru substancji toksycznych nie jest w stanie działać w 100% sprawnie.

Body detox to zabieg, dzięki któremu można skutecznie oczyścić organizm. Regularnie przeprowadzony pozwala na: aktywowanie naturalnych procesów detoksykacyjnych, przyspieszenie przemiany materii, poprawę odporności, oczyszczenie krwi przy jednoczesnym zapobieganiu arteriosklerozie, zmniejszenie obciążenia wątroby, poprawę pracy układu trawiennego.

Efektem poddania się zabiegowi jest również: poprawa krążenia, zmniejszenie alergii pokarmowych, złagodzenie bólów stawowych, złagodzenie bólów menstruacyjnych, poprawa funkcjonowania wątroby i nerek.

Body detox jest zabiegiem, dzięki któremu można osiągnąć znacznie lepsze efekty odchudzania. Warto bowiem mieć świadomość, że wstępem do każdej kuracji mającej na celu redukcję masy ciała jest gruntowne oczyszczenie organizmu. Ustrój pozbawiony nagromadzonych toksyn znacznie szybciej traci zbędne kilogramy.

INHALACJE

Inhalacja z wykorzystaniem solanki zabłockiej to zabieg, który polega na wdychaniu przez pacjenta substancji leczniczych w postaci aerozolu – najczęściej pary wodnej z dodatkowymi składnikami. Inhalacje stosowane są wspomagająco w procesie leczenia różnego rodzaju schorzeń układu oddechowego, między innymi: infekcji górnych dróg oddechowych, astmy o różnorodnym podłożu, chorób alergicznych, infekcji płuc i oskrzeli,

Efekty działania: łagodzą dolegliwości bólowe, pozwalają pozbyć się uczucia „suchości” w gardle, nawilżają drogi oddechowe, rozrzedzają wydzielinę oskrzelową i ułatwiają jej odkrztuszenie, usprawniają transport śluzu zalegającego w płucach, oskrzelach czy innych częściach układu oddechowego, redukują skurcze mięśni gładkich oskrzeli, wspomagają leczenie infekcji wirusowych, bakteryjnych i grzybiczych układu oddechowego, zmniejszają obrzęk błony śluzowej, ułatwiając prawidłowe oddychanie.

Wskazania: przewlekłe stany nieżytu gardła oraz nosa, stany zapalne nosa, gardła oraz krtani z wydzieliną ropną, nieżyt nosa wywołany przez alergię, nieżyty słuchowej trąbki, nieoperacyjne zapalenie zatok oraz rehabilitacja po operacji zatok, przewlekłe stany nieżytu krtani, terapia po zabiegach operacyjnych górnych dróg oddechowych – m.in. po wycięciu migdałków oraz po leczeniu promieniami jonizującymi.

FOTOTERAPIA UVB

Fototerapia – leczenie światłem jest w dzisiejszych czasach bardzo pomocną metodą leczenia zmian łuszczycowych i innych schorzeń dermatologicznych

Fototerapia UVB 311nm polega na regularnym wystawianiu powierzchni zmienionych chorobowo na działanie ultrafioletowego promieniowania. Promieniowanie UVB pochłaniane jest przede wszystkim przez sam naskórek , dzięki temu jest możliwe niwelowanie objawów chorobowych. Pochłonięte przez skórę światło UV hamuje proces powstawania łuszczycy, ponieważ zabija w skórze aktywne limfocyty T. Działanie to ogranicza stan zapalny i spowalnia wymianę komórek skóry, powodującą łuszczenie. Naświetlania UVB zostały uznane za najbezpieczniejszą metodę fototerapii. 

Wskazania: łuszczyca, bielactwo nabyte, atopowe zapalenie skóry, liszaj płaski, świerzbiączka guzkowata, fotodermatozy, łysienie plackowate.

Informacje: 41 377 65 55, e mail: centrumzdrowia@basenymineralne.pl

Tężnia solankowo-jodkowa

Tężnia solankowo - jodkowa. 
Inhalacje z wykorzystaniem soli to znana od wielu lat metoda wspomagania naszego organizmu polecana szczególnie osobom cierpiącym z powodu problemów układu oddechowego oraz niedoborów jodu. 
Terapia w tężni zwanej również inhalatornią solankowa polega na rozpylaniu solanki jodkowej o stężeniu około 30% w pomieszczeniu za pomocą konstrukcji z drewna i witek brzozowych oraz paneli z soli tybetańskiej zawierającej 84 pierwiastki mineralne o wysokiej czystości pozytywnie wpływających na nasze zdrowie. 
Podstawowym wskazaniem do stosowania inhalacji solankowo - jodkowych są schorzenia dróg oddechowych spowodowanych oddychaniem powietrzem  zanieczyszczonym smogiem, dymem tytoniowym oraz chorobami jak np. astma, przewlekle i powracające nieżyty górnych dróg oddechowych. Inhalacje solankami bogatymi w jod szczególnie polecane osobom cierpiącym na schorzenia tarczycy oraz dzięki dużej zawartości wapnia i innych minerałów wprowadzanych do organizmu drogami oddechowymi pomagają w leczeniu i profilaktyce alergii, stanu kośćca oraz pracy układu krążenia. 
Przeciwwskazania do korzystania z inhalacji w tężni solankowo jodkowej to schorzenia układu krążenia (świeżo przebyte zawały serca, choroba wieńcowa), nadczynność tarczycy, choroby nowotworowe, niskie ciśnienie, stany gorączkowe, nadwrażliwość na składniki solanki.
Pobyt w pomieszczeniu z tężnią solankowo jodkową oprócz efektów terapeutycznych i profilaktycznych to również relaks, wypoczynek i regeneracji kompleksowo poprawiająca stan naszego zdrowia i kondycję naszego organizmu.
Zalecany pobyt w pomieszczeniu to 30 - 60 minut.
Dla pacjentów Centrum Zdrowia oraz Mineral Hotel**** Malinowy Raj pobyt do 60 minut bezpłatnie.
Prosimy o zachowanie ciszy w czasie seansu inhalacji. 
Informacje i rezerwacje Recepcja Centrum Zdrowia Baseny Mineralne 
tel. 41 377 65 55


Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o leczeniu uzdrowiskowym, atrakcjach regionu i promocjach Basenów Mineralnych zapisz się do naszego newslettera.


Klikając "Wyślij" zgadzasz się z następującą treścią: "Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. nr 144, poz. 1204, z późn. zm.)"

BASENY MINERALNE
SOLEC-ZDRÓJ

ul. Partyzantów 18, 28-131 Solec-Zdrój
woj. świętokrzyskie
tel. +48 41 377 65 65
recepcja@basenymineralne.pl

Znadź nas na

facebook icon Trip Advisor Icon