Baseny Termalne Mineralne Solec-Zdrój, Solanki, Termy, Sanatorium Solec Zdroj

Masz pytanie?


Co należy zabrać ze sobą i jak się przygotować jadąc na Baseny Mineralne?

Z pewnością ręczniki kąpielowe oraz klapki/japonki i ewentualnie suszarkę do włosów. Należy pamiętać o zdjęciu biżuterii przed wejściem do leczniczego basenu solankowo-siarczkowego.  Na basenach nie jest wymagane noszenie czepków. Istnieje możliwość wypożyczenia, za dodatkową opłatą, szlafroków i ręczników.

Czemu służy kąpiel w basenie solankowo-siarczkowym?

W zależności od ilości zażywanych seansów kąpiel ma działanie profilaktycznie, jak i lecznicze.
Szczegółowe informacje znajdują się w opisie "Basen solankowo-siarczkowy".

Czy po kąpieli w basenie solankowo-siarczkowym mogę korzystać np. z sauny czy innych atrakcji ?

Zaleca się skorzystanie najpierw z atrakcji wodnych, saun oraz strefy Wellness a dopiero później, bądź na sam koniec pobytu powinno odbyć się kąpiel w leczniczym basenie solankowo-siarczkowym.
Proponujemy wspomnianą kolejność, w celu zapewnienia najlepszych efektów terapeutycznych po kąpieli w basenie solankowo-siarczkowym.

Czy obiekt jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych?

TAK! Obiekt jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych.
W tym m.in. : winda, oddzielna szatnia, poręcze w niecce basenu, wejście do niecki schodami z poręczami.

Czy mogę wypocząć w obiekcie?

TAK. W obiekcie Basenów Mineralnych oprócz strefy wodnej można wypocząć korzystając z leżaków w wypoczywalni i na tarasie w strefie saun, na leżakach wokół basenów, na leżakach na zewnątrz w sezonie letnim oraz korzystając z wypoczywalni w Centrum Zdrowia na poziomie +1 gdzie dodatkowo można skorzystać z inhalacji solankowo - jodkowych przy tężni. 


Prosimy o stosowanie się do regulaminów oraz informacji w obiekcie i stosowanie się do poleceń obsługi 

Prosimy o przestrzeganie zaleceń dotyczących higieny czyli dokładne mycie całego ciała przed wejściem do wody w basenach. 

W związku zagrożeniem zakażeniem wirusowym (koronawirus, grypa i inne choroby zakaźne) prośmy stosować się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Zastosować środki szczególne ostrożności w przypadku pobytu w miejscach występowania wirusa, kontaktu z osobami przebywającymi w miejscach występowania wirusów oraz zauważenia podejrzanych objawów (gorączka, kaszel, katar, nudności, problemy oddechowe, zmiany na skórze). Prosimy o ograniczenie aktywności i zwrócenie się do jednostek Służby Zdrowia.

Prosimy o zachowanie ciszy w strefie basenu solankowo - siarczkowego oraz w strefie saun. 

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji i chętnie odpowiemy na każde pytanie. Zapraszamy do kontaktu: recepcja@basenymineralne.pl