Baseny Termalne Mineralne Solec-Zdrój, Solanki, Termy, Sanatorium Solec Zdroj

Sprawdź szczegóły

27.04.2021

>> czytaj artykuł w formie pdf <<

Nasza oferta

24.02.2021

PRZYCHODNIA REHABILITACYJNA CENTRUM ZDROWIA CZYNNA CODZIENNIE PRZEZ 7 DNI W TYGODNIU W GODZ. 8:00 - 16:35

Skuteczna i szybka rehabilitacja z wykorzystaniem najsilniejszych wód solankowo-siarczkowych ze źródła Malina oraz naturalnych metod leczenia

>> SPRAWDŹ CENNIK ZABIEGóW <<

>> SPRAWDŹ CENNIK PAKIETóW <<

Kontakt i rezerwacje zabiegów 41 377 65 55
email centrumzdrowia@basenymineralne.pl 


Dbając o bezpieczeństwo i zdrowie naszych pacjentów oraz naszych pracowników prosimy o stosowanie się do podstawowych zasad zapobiegania rozprzestrzenianiu się i zachorowaniom na choroby wirusowe. 
 • Podstawowe zasady to:
 • Po zauważeniu objawów sugerujących zakażenia, po kontakcie z osobą chorą, izolowaną - pozostań w domu i postępuj zgodnie z wytycznymi GIS
 • Przed wejście do Przychodni zdezynfekuj ręce, załóż maseczkę
 • Poddaj się badaniu temperatury ciała 
 • Zachowaj odstęp minimum 2 m od innych osób
 • Wypełnij Kartę Wstępnej Kwalifikacji oraz Kartę Aktualizacyjną przy kolejnej wizycie 
 • Przestrzegaj dopuszczalnych ilości osób w pomieszczeniu 
 • Informuj o zauważeniu objawów sugerujących zakażenie 
 • Stosuj się do zaleceń GIS i zasad obwiązujących w obiekcie 
Zalecenia dla pacjentów - do pobrania 
Karta Wstępnej Kwalifikacji - do pobrania
Karta Aktualizacyjna - do pobrania 
Wytyczne dla pacjentów Przychodni Rehabilitacyjne - do pobrania
Wytyczne dla korzystających z siłowni i zajęć fitness - do pobrania  

Kąpiele siarczkowe

23.02.2021

UZDRAWIAJĄCA MOC WODY SIARCZKOWEJ
Czytaj więcej

Zabiegi SPA

22.02.2021Opis zabiegów:
Detoksykacja organizmu odbywa się za pomocą specjalnie skonstruowanego urządzenia, które pozwala na nieinwazyjny i skuteczny detoks na poziomie komórkowym. Zabieg Body detox przynosi szybką i widoczną poprawę ogólnej kondycji organizmu. Znika zmęczenie i osłabienie, poprawia się wygląd włosów i cery, zmniejsza się widoczność cellulitu. Poprawia się funkcjonowanie wielu narządów, szczególnie wątroby, która w przypadku nadmiaru substancji toksycznych nie jest w stanie działać w 100% sprawnie.
Body detox to zabieg, dzięki któremu można skutecznie oczyścić organizm.
Zastosowanie wysokiej energii fali uderzeniowej w zwalczaniu cellulitu daje szybko widoczne i długotrwałe efekty już po kilku zabiegach. Kuracja falą uderzeniową jest w pełni bezpiecznym, nieinwazyjnym i bezbolesnym sposobem na poprawę elastyczności i wyglądu skóry.

Okłady z błota z Morza Martwego 

Czas trwania zabiegu: 40 min.

Cena: 104 zł

Czarne błoto wnika w pory skóry, głęboko je oczyszczając. Zabieg ma działanie dotleniające i odżywiające dla skóry, usuwa drobne zmarszczki, rozmiękcza blizny, zmniejsza napięcie mięśni, wspomaga odchudzanie.Maska biosiarczkowa 

Czas trwania zabiegu: 15 min. 

Cena: 32 zł

Zabieg przeznaczony dla każdej skóry, szczególnie dojrzałej, suchej, skłonnej do cellulitu. Keratolityczne działanie wody siarczkowej przyspiesza odnowę i regenerację naskórka, borowina, zielona glinka i ekstrakt z bluszczu pobudzają mikrokrążenie i cyrkulację krwi, ujędrniają skórę oraz działają antycellulitowo. (Zabieg w wannie)Body Detox  

Czas trwania zabiegu: 30 min.

Cena: 45.00Okłady z glinek kosmetycznych 

Czas trwania zabiegu: 60 min.

Cena: 122 zł

Glinki pomagają usunąć nadmiar sebum i wspierają procesy metaboliczne zachodzące w skórze. Ze względu na ładunek ujemny przyciągają do siebie obecne w substancjach toksycznych ładunki dodatnie. Dzięki temu również biorą udział w wyrównywaniu pH skóry, przywracając jej odpowiedni odczyn. Glinki kosmetyczne zawierają znaczne ilości krzemu, magnezu, potasu, żelaza oraz wapnia. Znajdziemy w nich również cynk, miedź, selen i fosfor.SPA BALNEO (peeling + maska antycellulitowa + balsam)

Czas trwania zabiegu: 60 min.

Cena: 130 zł

Zabieg przeznaczony dla każdego typu skóry, szczególnie dla skóry dojrzałej, suchej, skłonnej do cellulitu. Keratolityczne działanie wody siarczkowej przyspiesza odnowę i regenerację naskórka, borowina, zielona glinka i ekstrakt z bluszczu pobudzają mikrokrążenie i cyrkulację krwi, ujędrniają skórę oraz działają antycellulitowo. Skóra po zabiegu nabiera zdrowego kolorytu i blasku, staje się idealnie gładka, sprężysta i elastyczna.Balneo SOFT (peeling + balsam)

Czas trwania zabiegu: 30 min. 

Cena: 84 zł

Zabieg odnawiająco-antycellulitowy – lekki peeling żelowy oraz nawilżanie balsamem biosiarczkowym. Odświeża i nawilża skórę, pozostawiając ją gładką i sprężystą. Zwiększa dotlenienie skóry i pobudza metabolizm.Malinowy peeling całego ciała

Czas trwania zabiegu: ok. 20 min. 

Cena: 56 zł

Peeling złuszcza martwy naskórek, wygładza i głęboko oczyszcza dzięki kawałkom suszonych pestek malin. Balneokosmetyk z najsilniejszą na świecie leczniczą wodą siarczkową, olejem arganowym i avocado, wyciągiem z alg i masłem Shea. Wspomaga regeneracje naskórka, nadając skórze świeży wygląd. Intensywnie nawilża i odżywia skórę, zabezpiecza przed wysuszeniem i złuszczaniem się oraz zapewnia skórze gładkość i miękkość, wspomaga procesy naturalnej regeneracji naskórka.Malinowy masaż relaksacyjny (masło)

Czas trwania zabiegu: 30 min / 60 min

Cena: 82zł / 128zł

Masaż relaksacyjny, który fantastycznie rozluźnia, działa pobudzająco i orzeźwiająco. Doskonale odżywia, regeneruje, zmiękcza i wygładza skórę. Opóźnia procesy starzenia, pomaga tkankom skórnym odzyskać lepszą sprężystość i blask. Wspiera właściwości ochronne skóry. Ekstrakt z malin nie tylko odświeża i łagodzi podrażnienia.Malinowy sorbet (peeling + masło) 

Czas trwania zabiegu: 30 min.

Cena: 96 zł

Malinowy eko peeling odżywczo-ujędrniający z suszonymi malinami oraz odżywienie malinowym eko masłem. Zabieg wspomaga regenerację naskórka, nadając skórze świeży wygląd. Silnie, długotrwale nawilża oraz odżywia i wygładza skórę. Dzięki aromatycznemu zapachowi leśnych malin i jeżyn doskonale relaksuje.Malinowe Body Wellness (peeling + maska antycellulitowa + masło)

Czas trwania zabiegu: 60 min.

Cena: 200 zł

Przywracający siły witalne zabieg na bazie Balneokosmetyków z serii Eko Wellness&Spa. Przeznaczony jest dla każdego typu skóry, szczególnie dla skóry zmęczonej, suchej, pozbawionej jędrności i elastyczności. Energetyzujący aromat kompozycji leśnych malin i jeżyn przenosi w niezapomnianą podróż ku piękniejszej i młodszej skórze.Fala w zwalczaniu cellulitu (jedna okolica)

Czas trwania zabiegu: ok. 20 min.

Cena: 60 zł

Energia przekazywana w głąb tkanek pobudza do odbudowy struktury tkanki kolagenowej odpowiedzialnej za elastyczność i napięcie skory oraz redukuje komórki tłuszczowe. 


Informacja i rezerwacja zabiegów codziennie od 8.00 do 16.30
tel. 41 377 65 55, email: centrumzdrowia@basenymineralne.pl

Pakiet dla Twoich stawów

28.10.2020

Jest to program skomponowany specjalnie dla osób mających mało czasu, zawierający tylko skuteczne i efektywne zabiegi.  Wystarczy przedłużony weekend aby skorzystać z dobroczynnych zabiegów dla powrotu do zdrowia lub profilaktyki schorzeń stawów.

Od 01.11. do 31.03. dodatkowy zabieg fizykoterapii GRATIS.

Pakiet 3- dniowy od 318,00 zł/os
- 1 x konsultacja lekarska
- 3 x  rozluźniająca kąpiel w najsilniejszej na świecie wodzie solankowo-siarczkowej
- 3 x rozgrzewające zawijania borowinowe
- 3 x magnetostymulacja ( o działaniu przeciwbólowy i rozluźniającym)
- 3 x krioterapia miejscowa (o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym)
Pakiet 5- dniowy od 488,00 zł/os
- 1 x konsultacja lekarska
- 5 x  rozluźniająca kąpiel w najsilniejszej na świecie wodzie solankowo-siarczkowej
- 5 x rozgrzewające zawijania borowinowe
- 5 x magnetostymulacja ( o działaniu przeciwbólowy i rozluźniającym)
- 5 x krioterapia miejscowa (o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym)


Lista zabiegów fizykoterapii dostępnych w promocji:
1. Pulsatronic
2. Interdynamic
3. Jonoforeza
4. Laseroterapia skaner
5. Ultradźwięki 
6. Magnetronic
7. Sollux
8. Prądy galwaniczne
9. Prądy Nemeca
10. Prądy Traberta
11. Prądy Kotza
12. Prądy Tensa

Rezerwacje i informacja pod tel. 41 377 65 55, 519 325 187 w godz. 8.00 - 16.35 

Postępowanie w zagrożeniu zakażeniem

13.03.2020

UWAGA!!
Od dnia 18.05.2020 Przychodnia Rehabilitacyjna Centrum Zdrowia czynna w godz. 8.00 - 16.35.

ZALECENIA DLA PACJENTóW
do pobrania

ANKIETA WSTĘPNEJ KWALIFIKACJI PRZED ZABIEGAMI REHABILITACYJNYMI do pobrania 
ANKIETA AKTUALIZACYJNAdo pobrania

Ograniczenie dostępności ma na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusów oraz zapobieganie zakażeniom wirusowym. 
Szczególne zasady zachowania ostrożności dotyczą osób przebywających w rejonach występowania przypadków zachorowania na koronawirusa, osób mających kontakt z osobami przybywającymi w rejonie zagrożenia oraz osób u których wystąpiły objawy chorobowe w postaci kaszlu, kataru, duszności, gorączki. 
Informacje Głównego Inspektora Sanitarnego  oraz Minister Zdrowia na bieżąco podają aktualny stan występowania zagrożenia zakażeniem oraz sposoby postępowania by zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronowirusa, jak unikać zakażeniem oraz sposób postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia. 

Stosując profilaktykę w zakażeniach i rozprzestrzenianiu się zagrożenia epidemiologicznego prosimy osoby u których wystąpiły objawy typu gorączka, kaszel, katar, duszności lub przebywały w lokalizacji gdzie występuje koronawirus lub miały kontakt z osobami przebywającymi w lokalizacji występowania koronawirusa prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i skierowanie się o konsultacje lub pomoc zgodnie z zaleceniami GIS. 

Ogólne zasady zapobiegania zakażeniom oraz rozprzestrzenianiu się wirusów:
- stosowanie dezynfekcji rąk przy wejściu do obiektu 
- mycia rąk zgodnie z Instrukcją GIS detergentem
- zachowanie dystansu społecznego 
- stosowanie ochrony ust i nosa w obiekcie 
- stosowanie się do zaleceń GIS i instrukcji zamieszczonych w obiekcie 
- pozostanie w domu lub zgłoszenie się do służb sanitarnych zgodnie z zaleceniami w przypadku wystąpienia objawów świadczących o zakażeniu wirusem
- poddanie się badaniu temperatury ciała 

Wszystkie zobowiązania i rezerwacje z ustalonym terminem zostają wydłużone i nie tracą ważności. W celu ustalenia warunków realizacji prosimy o kontakt z Recepcją Centrum Zdrowia. 
email centrumzdrowia@basenymineralne.pl

Karnety na basen z terminem ważności zostają przedłużone. 
Bilety na Noc Saunową w dniu 27.03.2020 zostaną przełożone na następną Noc Saunową lub zostaną zwrócone. Prosimy o kontakt w sprawie ustalenia warunków.
email recepcja@besenymineralne.pl

Przychodnia rehabilitacyjna Centrum Zdrowia pracuje zgodnie z:
Wytyczne dla funkcjonowania gabinetów fizjoterapeutycznych w systemie rehabilitacji ambulatoryjnej w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce.
Ministerstwo Rozwoju w konsultacji z GIS, 28.04.2020

Informacja oraz rezerwacje zabiegów pod tel. 41 377 65 55, 519 325 187 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.35 lub email: centrumzdrowia@basenymineralne.pl 

Fala w terapii usuwania cellulitu

03.03.2020

Cellulit to zaburzenie w budowie tkanki podskórnej polegające na stwardnieniu, nieprawidłowemu rozmieszczeniu i deformacji komórek tłuszczowych w okolicach ud, pośladków, bioder i brzucha.
Fala akustyczna wykorzystywana w medycynie do rozbijania kamieni oraz leczenia ścięgien i mięśni znalazła zastosowanie w zwalczaniu i redukowaniu objawów cellulitu. Zastosowanie wysokiej energii fali uderzeniowej daje szybkie i długotrwale efekty już po kilku zabiegach. Zabiegi falą uderzeniową są bezpieczne, nieinwazyjne i bezbolesne wykonywane nowoczesnym aparatem firmy Zimmer przez wykwalifikowaną kadrę fizykoterapeutów. 
Emitowane radialnie fale przenoszą energię do tkanek podskórnych powodując rozluźnienie tkanki łącznej, pobudzenie produkcji kolagenu oraz stymulują rozpad komórek tłuszczowych. Dodatkowym efektem zabiegów jest zwiększenie ukrwienia i natlenienia komórek, przyśpieszenie procesów usuwania przemiany metabolizmu. 
Główne zalety stosowania fali uderzeniowej to:
- redukcja cellulitu 
- odbudowa struktury włókien kolagenowych 
- poprawa napięcia skóry 
- rozbijanie komórek tłuszczowych 
- drenaż limfatyczny 
- redukcja rozstępów 
- masaż relaksacyjny tkanki łącznej
- regulacja napięcia mięśniowego
- poprawa mikrokrążenia oraz stymulacja powstawania nowych naczyń krwionośnych 
- usuwanie złogów ubocznych produktów przemiany materii w tkankach 

Informacja i rezerwacja 
Przychodnia Rehabilitacyjna Centrum Zdrowia 
Baseny Mineralne 
ul. Partyzantów 18
tel. 41 377 65 55
email: centrumzdrowia@basenymineralne.pl  
Czynne codziennie od 8.00 do 16.35

Laseroterapia 7W

Wysoka moc wiązki światła o podwójnej długości fali pozwala na bardzo głębokie przenikanie w głąb tkanek, stawów, nawet do 8 cm.
Efekty kliniczne laseroterapii to uśmierzanie bólu, biostymulacja procesów regeneracyjnych, działania przeciwzapalne, działania przeciwobrzękowe, rozszerzenie naczyń krwionośnych.
Zalety laseroterapii wysokoenergetycznej aparatem Optron Pro 7 W firmy Zimmer to precyzyjne oddziaływanie w określony obszar objęty terapią, duża głębokość wnikania w tkanki, silne działanie przeciwbólowe bez konieczności stosowania farmakoterapii oraz długotrwałe efekty terapii. 

Główne wskazania do stosowania laseroterapii 
1. choroby zwyrodnieniowe stawów
2. bark zamrożony
3. blizny
4. bóle mięśniowe
5. bóle kręgosłupa, stawów
6. zespół bolesnego barku, łokcia, nadgarstka, kolan, stawu skokowego 

Aparat Optron Pro 7 W posiada funkcję ustalania progu termicznego dla każdego pacjenta indywidualnie przed zabiegiem w celu zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa przy jednoczesnym transferze maksymalnej ilości energii w obszar objęty terapią. Opcja pracy w sposób ciągły lub impulsowy umożliwia wykonywanie zabiegów statycznych przekazujących energię punktowo w precyzyjnie określony punkt lub dynamicznie oddziałując na większe powierzchnie. 

Kontakt i rezerwacja:
Recepcja Centrum Zdrowia 
tel. 041 377 65 55, 519 325 187
e mail centrumzdrowia@basenymineralne.pl 

Fala uderzeniowa

Fala uderzeniowa.
Czytaj więcej

Zabiegi w Centrum Zdrowia

KRIOSAUNA I KĄPIELE KWASOWĘGLOWE -  W NASZYM CENTRUM ZDROWIA!
Zapraszamy do skorzystania z zabiegów, które mogą być również składowymi pakietów rehabilitacyjnych. O zaletach i wskazaniach do ich stosowania przeczytają Państwo poniżej.
Zabiegi można rezerwować w naszym Centrum Zdrowia: 
tel. 41 377 65 55, 519 325 187  email: centrumzdrowia@basenymineralne.pl 
 
Kriosauna wykorzystuje naturalne reakcje organizmu na zimno. Są to zachowania obronne, które przywracają równowagę funkcjonowania całego ciała. Najpierw dochodzi do gwałtownego zwężenia naczyń krwionośnych w tkankach, bo tak organizm broni się przed utratą ciepła. Krew płynie nieco wolniej, a ochłodzone tkanki są gorzej zaopatrzone w tlen i składniki odżywcze. Przemiana materii zostaje spowolniona. Trwa to tylko chwilę. Następnie naczynia krwionośne rozszerzają się i dochodzi do ich przekrwienia. Organizm zaczyna się bronić. Otaczające zimno działa na układ hormonalny oraz immunologiczny. Szybciej niż w normalnej temperaturze wydziela się endorfina, bardzo silny, naturalny środek przeciwbólowy. Aktywniej krążą substancje przeciwzapalne. Zmniejsza się napięcie mięśni. Stają się one bardziej elastyczne, sprawniejsze i mogą wykonać większy wysiłek. Zabieg w temperaturze około minus 130/140 oC przez maksymalnie 3 min.
 
Wskazania:
- schorzenia reumatoidalne,
łuszczycowe  zapalenie stawów,
- zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa i stawów, dyskopatie,
- w terapii skutków przeciążenia narządu ruchu,
- zaburzenia przepływu w układzie żylno-chłonnym, szczególnie kończyn dolnych,
- reumatyzm tkanek miękkich,
- schorzenia neurologiczne (m.in. niedowłady, rozsiane zapalenie mózgu oraz rdzenia kręgowego, 
- miastenia,
- choroba Parkinsona czy ostre zapalenie nerwów,
- w ramach odnowy biologicznej, stosuje się ją do leczenia otyłości i zwalczania cellulitu
 
Kriosauna leczy:
- urazy,
- silne stłuczenia,
- likwiduje miejscowy ból,
- ułatwia tradycyjną rehabilitację,
- pomaga w chorobach reumatycznych oraz zwyrodnieniowych
- usprawnia pojedyncze stawy,
- likwiduje przykurcze i napięcia mięśni.
- wspomaga leczenie nerwu kulszowego oraz likwiduje nerwobóle,
 - obrzęki po operacjach oraz bolesne blizny,
 
Kąpiele kwasowęglowe wykonuje się w wodzie zawierającej rozpuszczony dwutlenek węgla. Istotną cechą zabiegu  jest to, że jest on hipotermalny, woda wzbogacona pęcherzykami dwutlenku węgla ma bowiem w założeniu temperaturę 32-34 st. C, czyli poniżej temperatury ciała. Nie ulegają więc pobudzeniu reakcje typowe dla zabiegów ciepłoleczniczych, a wręcz przeciwnie – stymulowane są reakcje chroniące przed utratą ciepłą.
Pacjent nie odczuwa chłodu, pęcherzyki dwutlenku węgla drażnią bowiem liczne receptory skóry, wywołując znaczną reakcję naczyniową, zwiększa się efektywność mikrokrążenia skóry. W trakcie kąpieli poprawia się wydolność krążenia, prawidłowe ciśnienie krwi pozostaje niezmienione, natomiast podwyższone ulega normalizacji. Po kąpieli pacjent czuje się zrelaksowany, spokojny, a nawet senny. Co więcej, płuca zdecydowanie lepiej pracują, maleje poziom cholesterolu oraz cukru we krwi.

Wskazania do kąpieli kwasowęglowej:


 • Nadciśnienie tętnicze
 • Niewydolność krążenia
 • Zaburzenia  krążenia obwodowego, tętniczego i żylnego
 • Zaburzenia mikrocyrkulacyjne skóry
 • Zmiany wegetatywnego układu nerwowego
 • Zmiany niedokrwienne kończyn górnych i dolnych
 • Nerwice
 • Nerwobóle
 • Choroby reumatyczne i zwyrodnieniowe stawów
 • Otyłość
 • Trening układu autonomicznego oraz naczyniowego
 • Osteoporoza
 • Rehabilitacja po zawale serca.

 

Informacje i rezerwacja Przychodnia Rehabilitacyjna Centrum Zdrowia, tel. 41 377 65 55, 519 325 187
e mail: centrumzdrowia@basenymineralne.pl 

Czynne codziennie od 8.00 do 16.35.
 

PROMOCJE CENTRUM ZDROWIA

Pakiety lecznicze i rehabilitacyjne:

1. Do pakietu dziennego dodatkowo 7 zabiegów z fizykoterapii GRATIS!
Promocja obowiązuje do 31.03.2021

2. Do pakietu Dla Twoich stawów:
3-dniowy dodatkowo  3 zabiegi z zakresu fizykoterapii GRATIS!
5-dniowy dodatkowo  5 zabiegów z zakresu fizykoterapii GRATIS!
Promocja obowiązuje od do 31.03.2021


Sprawdź skuteczną rehabilitacje przy zespołach bólowych. Dzięki fali uderzeniowej, laserowi wysokich energii i krio terapii natychmiastowa ulga. Terapia bólu po wcześniejszej konsultacji lekarskiej. 

INFORMACJA I REZERWACJA:

tel. 41 377 65 55, 519 325 187
email: centrumzdrowia@basenymineralne.pl


Pakiet ANTY AGING

Źródło „Malina” dla pięknej i odmłodzonej skóry.

Sprawdź nasz pakiet, który pozwoli zatrzymać efekty starzenia i podkreślić naturalnie piękny wygląd.

 Pakiet przeznaczony dla wszystkich, którym zależy na regeneracji i ujędrnieniu skóry.

To 5 zabiegów opartych na naturalnych składnikach czerpanych wprost z natury.

 Pakiet zawiera :

1 x kąpiel siarczkowa

1 x zabieg do wyboru: Balneo SPA lub Okłady z glinek kosmetycznych

1x zabieg do wyboru: Malinowy masaż relaksacyjny 60’ lub Nagietkowy masaż regenerujący 60’

1 x kąpiel w zawiesinie borowinowej

1 x Malinowe masło do ciała do zastosowania w domu w celu przedłużenia efektu nawilżenia skóry

 PAKIET DOSTĘPNY W OFERCIE VOUCHERóW UPOMINKOWYCH!

CENA: 284,00 zł!

 Info i rezerwacja: 41 377 65 55, 519 325 187 lub  email: cenrumzdrowia@basenymineralne.pl